KONST / Litografier / Färgserigrafi 13588667
*
nr 1358 8667
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Färgserigrafi, Signerad, daterad 1980. Oramat löst blad. Bladets mått: 115x80,5 cm
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:29:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 16:22:04
1
300 kr
31/10 08:53:14
2
350 kr
1/11 16:40:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgserigrafi lennart aschenbrenner litografier oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
*
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
nr 1358 8667
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Färgserigrafi, Signerad, daterad 1980. Oramat löst blad. Bladets mått: 115x80,5 cm
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 16:22:04 | 1 | 300 kr |
31/10 08:53:14 | 2 | 350 kr |
1/11 16:40:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1943.Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgserigrafi lennart aschenbrenner litografier oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45